Šokoladinės šventės

Kur smaližiausite šiemet?

Svarbiausia šokolado šventė Italijoje: Perudžos festivalis „Eurochocolate“
EurochocolateKasmet spalį vykstantis Perudžos festivalis „Eurochocolate“ sutraukia begalę lankytojų iš visų pasaulio kampų. Nuo 1993 m. rengiama šventė – vienas svarbiausių šokolado festivalių Europoje, aprėpiantis ne tik maisto gaminimą, bet ir teatro, muzikinius pasirodymus, meno kūrinių parodas šia saldžia tema.

Įsimintiniausia šventės dalis – šokolado skulptūrų kolekcija po atviru dangumi. Vietiniai gyventojai juokauja, kad jei ruduo pasitaiko šiltas, visame mieste galima pajusti šokoladu kvepiantį orą. Festivalis „Eurochocolate“ kasmet turi skirtingą temą, pavyzdžiui, „Šokolado miestas“, „Šokoladinė revoliucija“, „Šokoladmetis“ ir pan.

Perudža – didžiausias Umbrijos regiono miestas – buvo vienintelė festivalio „Eurochocolate“ svetainė iki 2000 m., kai šventė išplito ir į kitus Italijos miestus – Turiną, Romą, tad šis festivalis pretenduoja į didžiausios šventės šokolado tema titulą ir yra kiekvieno save gerbiančio smaližiaus atostogų tikslas.

Šokoladinė vyno fabriko „Stone Hill“ degustacija
Šokolado šventės gali būti labai skirtingos. Tarkim, trečią vasario savaitgalį JAV, Misūryje, įsikūrusi vyno darykla „Stone Hill“ smaližius kasmet kviečia į ypatingą gurmanišką kelionę – „Šokolado ir vyno taką“ (Chocolate Wine Trail). Jos metu septyniose vietinėse vyninėse ragaujama vyno, tinkančio tik su šokoladiniais gardumynais. Be visiems matytų šokoladinių tortų ir kitų skanumynų, čia vaišinama ir netikėtais deriniais – ant vyno taurės užteptu šokoladiniu kremu ir pan.

Šokoladas – Kentukio pasididžiavimas
ŠokoladasJAV kasmet vyksta ir vienas seniausių šokolado festivalių – „Pride of Kentucky“. Šventės ištakos – XVII a., kai Masono grafystėje, Kentukio teritorijoje, duris atvėrė debatų namai, sutraukdavę aplinkinius gyventojus drauge paminėti įvairių švenčių.

Šioje šventėje aktyviai dalyvauja ir patys lankytojai – vyksta įvairos procesijos, saldainių valgymo varžybos, dainos, šokiai, paradai, išvykos bei žaidimai mažiesiems svečiams. Per balandį vykstantį festivalį duris atveria 26 laikinos parduotuvės, devyni muziejai, o savo gardėsių siūlo įsigyti daugybė gatvės pardavėjų.

Šokolado savaitė Jungtinėje Karalystėje
Šokolado savaitė (Chocolate Week) – tai didžiausias renginys šokolado tema Didžiojoje Britanijoje, kasmet vykstantis spalį. Ši šventė trunka septynias saldžias dienas – lankytojai mėgaujasi šokoladiniais fontanais, skulptūromis, pasakojimais apie šio skanėsto kilmę, iš ko jis gaminamas ir kaip juo reikia mėgautis.

Šventė neturi aiškios vietos, daugiausia ji vyksta įvairiose Londono saldumynų parduotuvėse. Šiemet per šokolado savaitę įvyko 622 renginiai. Kitas šventės išskirtinumas – Šokolado akademijos apdovanojimai, kuriems vadovauja Michel’is Roux – žymusis prancūzų virtuvės vyriausiasis virėjas ir konditeris, kartu su broliu Albert’u atidaręs žymųjį Londono restoraną „Le Gavroche“. Laimėtojai apdovanojami aukso, sidabro ir bronzos medaliais.

Nuorodos

Eurochocolate festival

Chocolate wine trail

Pride of Kentucky

UK Chocolate week

Parašykite komentarą

Filed under Laisvalaikis, Maistas, Vienu kąsniu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s